DOMOV Z TRHU BEZ SÁČKOV A IGELITIEK

Život bez odpadov

Pri nákupoch môžete veľmi jednoducho minimalizovať používanie miktorénových sáčkov a igelitových tašiek (a aj iných zbytočných obalov).

Keď prídete domov z obchodu alebo trhu, vybalíte celý nákup, uložíte veci do chladničky, špajze. Na stole vám zostane kopa mikroténových sáčkov a igelitiek,ktoré sa doma u vás iba kopia a pri najbližšom upratovaní ich vyhodíte do koša. Lebo ich nepotrebujete. Ale viete, že ich nepotrebujete ani pri nákupe a viete tým predísť ich hromadeniu u vás doma a na skládke vo vašom okolí?

Ako sa dá nakúpiť ovocie, zelenina a iné veci do domácnosti bez toho aby ste použili aspoň jeden mikroténový sáčok, alebo igelitovú tašku a domov sa nevratili s ďalším novým (zbytočným obalom)?

Na začiatku to chce iba krátku prípravu. Rozmyslite si čo všetko potrebujete nakúpiť. Urobte si zoznam. Zároveň sa tak vyhnete aj zbytočným veciam, ktoré kúpite a doma zistíte, že ich nepotrebujete.

Pripravte si látkové tašky, ak máte k dispozícii sieťky na pečivo, ovocie a zeleninu tak aj tie (prípadne menšie vrecúška), obal na vajíčka a staršie už použité obaly. A môžete vyraziť na najbližší trh.

2015-07-04 08.20.34

Ja najradšej nakupujem na trhu. Mám už svojich overených predávajúcich od ktorých spoľahlivo nakupujem čerstvé potraviny. A nosím im prázdne obaly. Všetci predávajúci sú radi, keď im prinesiete staré obaly (obaly z vajíčok, plastové krabičky, zaváraninové fľaše). Týmto spôsobom všetky  tieto obaly znovu dávate do obehu a neskončia hneď po prvom použití ako odpad. Lebo ním ani nie sú, ich možnosti využitia sú oveľa dlhšie a rozmanitejšie.

2015-07-04 10.56.28

Domov sa vrátite s taškami plnými sezónnej zeleniny, ovocia a rôznych dobrôt od miestnych babičiek. Nákup doma vyložíte a sieťky a tašky si odložíte na ďalší nákup. A tak môžete robiť do nekonečna.

Sieťky, ktoré ja používam nájdete tu.

photo: nezmar

Reklamy

2 thoughts on “DOMOV Z TRHU BEZ SÁČKOV A IGELITIEK

    1. Chlieb nakupujem v Tržnici, na trhu v stánku, v bioobchodoch (tam ho bohužiaľ majú balený v takom papierovom obale). Bezlepkových chlieb je výborný od Dobrožrútov a ten si viem ankúpiť úplne bez obalu.

      Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s