Z DROGÉRIE BEZ NOVÝCH OBALOV

Krása a zdravie, Život bez odpadov

Môžete si kúpiť šampón, prací prostriedok alebo “jar” na riady bez toho, aby ste do domácnosti priniesli ďalšie plastové fľaše, alebo nové obaly.

A prečo by ste to vlastne mali takto robiť?

Už viac ako 50 rokov svetová produkcia plastov neustále rastie. V roku 2013 bolo vyrobených okolo 299 miliónov ton plastov, čo predstavuje oproti predchádzajúcemu roku nárast o takmer 4 %. Separovaný zber a recyklácia plastov však naďalej zaostávajú za produkciou a každý rok končia milióny ton plastov na skládkach alebo v moriach. Uvádza sa to v najnovšej správe Worldwatch Institute.

Dlhodobým rozvojom systémov separoveného zberu odpadov, kde sa odpad vytriedi na jednotlivé zložky a násladne recykluje sa nedosiahli požadované výsledky. V EÚ sa v roku 2012 zrecyklovalo len 26 % plastových odpadov, 36 % bolo energeticky využitých a až 38 % bolo uložených na skládky. USA vykázali dokonca len 9 % recykláciu z celkového objemu plastov.

Takže dôležitým krokom u spotrebiteľa v nasledovných rokoch bude prevencia vzniku odpadov. Čiže my spotrebitelia musíme míňať menej plastov.

zivica capovana drogeriaMôžete začať hneď pri prvom nákupe drogérie. Po tom, ako spotrebujete šampón, prací prostriedok alebo čohokoľvek čo má pevný obal, prázdy obal odložte. A šup s nim do obchodu, kde vám do prázdneho obalu načapujú kvalitnú drogériu. Pýtate sa kde sa to dá? Tu:

Bratislava: Mydlinka (Fresh market), Kvačalova 49 (Slnečnica), Račianska 29 (Planeta Food), Račianska 83 (Vegana), Mlynské Nivy v budove Twin City (Bioraj),

Trnava: Zelený kríček (Trnavská tržnica) a nová predjňa Ecoterra na Podjavorinskej 22

Piešťany –  Ecobolle, Námestie Slobody 10

Myjava: Zdravé potraviny Jabĺčko, Nám. M.R. Štefánika 19

Trenčín: Zdravší život, Námestie Sv. Anny

Žilina: Delizia, Kamenná cesta 3

Bánovce nad Bebravou – Čapuj EKO (mydielkový shop)

Prievidza: Ecobolle, B. Bjornsona 23

Žiar nad Hronom: Demar, ulica Dr.Janského 12 / oproti poliklinike

Rimavská Sobota: Svätoplukova ulica, Čapovaná drogéria

Košice: OC Optima v obchode Biotrend

Michalovce: Čapovaná drogéria, Sídlisko SNP

E-shop: https://www.ekomarket.sk

Kvalita čapovaných výrobkov je na vysokej úrovni, všetky výrobky sú 100% prostrediu nezávadné a biodegradovateľné. Ja osobne ich používam už dlhší čas a som so všetkým veľmi spokojná. Bielizeň, riady a celá domácnosť je čistá a voňavá. Pri nákupe vám aj predajcovia poradia čo kúpiť a ako niektoré veci používať. Naučíte sa pri tom množstvo nových vecí o tom ako sa o veci starať a nepoužívať pri tom množstvo chemikálií, ktoré sa po ich použití budú z vecí do vášho prostredia uvoľňovať.

Doma si môžete takúto drogériu preliať aj do peknej fľaštičky, ktorú ste si priniesli napríklad z dovolenky. Konečne bude mať využitie, lebo doteraz stála prázdna a iba sa na ňu prášilo.

 

Reklamy

5 thoughts on “Z DROGÉRIE BEZ NOVÝCH OBALOV

  1. Spätné upozornenie: Potraviny bez obalu | N E Z M A R

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s