Pitím kávy v kaviarni pomáhate životnému prostrediu

Potraviny a jedlo

Ak ste kaviarenský povaľač, chránite prírodu viac ako niekto, kto si doma varí kávu z kapsule.

coffee i love you

Čierna ako polnoc v bezmesačnej noci. Takú vždy pijával Agent Cooper v Twin Peakse. Ja mám rada krátke espresso, bez mlieka, cukru a bez baleného keksíku. K tomu pohár obyčajnej vody.

Doma si ráno varíme kávu v koťogu a poobede v džezve. Dno z kávy si odkladám do nádoby. Tento obsah potom vysypem do kompostéra na komunitnej záhrade, alebo do nej nalejem vodu a zalejem ňou kvety. Je to výborné hnojivo pre rastliny.

Alebo si lyžicu kávy zmiešam s lyžicou olivového oleja a urobím si telový píling. Je to oveľa šetrnejšie k prostrediu ako pílingy, ktoré kupujete v drogérii. V predchádzajúcom blogu sme písali aj prečo.

Kávovar, pri ktorom sa na výrobu kávy (alebo aj iného nápoja) používajú kapsule je lacný. Ale káva vás vyjde poriadne draho. Až niekoľkonásobne viac, ako ktorákoľvek iná káva. Len si zrátajte koľko stojí 1kg kávy v obchode a koľko stojí jedno balenie kapsúl. K tomu si ešte prirátajte poplatok za odvoz odpadu.  Lebo z kapsúl vznikne odpad a za jeho odvoz tiež niečo zaplatíte.

Ročne milióny ton kapsúl na svete skončí na skládkach. Odpad, ktorý sa tu bude ďalších 30 rokov rozkladať. Nemusí to tak byť a k tomu viete prispieť aj vy. Každý deň. A môžete začať aj hneď dnes.

caps_pic

photo: pinterest

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s