Deň Zeme oslávte po svojom

Uncategorized

Každý z más má v jeden deň v roku narodeniny. A ten deň je iný, ako všetky ostatné.

31e2def7e7dcceb52d6f4cbea4fef343.jpg

Keď máte narodeniny, vtedy si na vás spomenú aj ľudia, ktorých ste celý rok nevideli a ani o nich nepočuli, ľudia vám píšu na vaše profily na sociálnych sieťach, dostanete darčeky. Ten deň všetci oslavujú, to že vás majú a vy máte radosť, že ľuďom okolo seba prinášate šťastie.

Každý rok 22.4. naša planéta (a moja mama) má narodeniny. Spomeňte si na ňu v tento deň tak, ako vaši známi v deň vašich narodenín. A pripravte jej prekvapenie, ktoré jej dá na vedomie, že si ju vážite, že ju máte radi a že ste radi, že je stále tu medzi nami (alebo my na nej).

Nemusíte robiť veľké veci, ani si dávať veľké predsavzatia. Povedzte si, že v ten deň sa vzdáte niečoho čoho viete, že jej neprospieva: do práce pojdete MHD alebo na bicykli, celý deň nepoužijete jednorázový obal, počas nákupu nepoužijete ani jeden mikroténový sáčik, kúpite si iba lokálne potraviny, zastavíte vodu v sprche počas sprchovania, nezjete ani kúsok mäsa, nebudete piť kravské mlieko…alebo sa zapojte do niektorých lokálnych aktivít:

  1. podporte záchranu ostrova Sihoť, kde sa plánujú masívne výroby stromov:
    https://www.facebook.com/events/201169360275063/
  2. zapojte sa s H&M do recycle week: https://www.facebook.com/events/1748249048788357/
  3. vyrobte si semienkové vrecúška v IKEA: https://www.facebook.com/events/1720227104927689/

Všetky tieto aktivity môžete skĺbiť v sobotu na Dobrom trhu. Podporíte tam lokálnych výrobcov, zoznámite sa s novými značkami, jedlo budú ponúkať poctivé lokálne prevádzky, umelecké workshopy, výborná hudba a stretnete tam kopu známych. Všetko na Jakubovom námestí, ktoré je jedno z mojich najobľúbenejších miest v Bratislave a určite si zaslúži viac pozornosti. Ja osobne Dobrý trh milujem (a o tom viac napíšem v poste budúci týždeň).

V nedeľu v priestoroch Connect Coworking v Cvernovke bude Fashion Revolution Day

Kto z vás tam ešte nebol, teraz je správny čas tam ešte ísť a uvidieť to úžasné miesto naživo. V júni musia všetky prevádzky odtiaľ odsťahovať.

Vyberte si vlastný spôsob ako oslávite Deň Zeme. Urobte tento deň výnimočný pre ňu. Ona sa nám určite poďakuje. Všetko najlepšie Matka Zem (a mami)!

photo: pinterest

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s