Kozmetika s plastovými mikroguľôčkami na obed alebo večeru?

Krása a zdravie

Predstavte si, že obedujete svoju zubnú pastu alebo pílingový gél. Nechutná predstava? 

Nuž. ak používate pílingové gély, zubnú pastu so super guľôčkami pre belšie zuby a sprchové gély s mikro guľôčkami, tak ich nakoniec zjete vo svojom sushi!

microbead free

 

Pri túžbe po žiarivejšom úsmeve alebo lepšom stave problematickej pleti ste si určite neraz kúpili prípravok, ktorý obsahuje pílingové guľôčky. Práve tie pomáhajú zvýšiť účinok čistenia pleti alebo zubov. Vo väčšine (nie prírodných) prípravkov sú tieto guľôčky vyrobené z plastu, ktorý sa v prírode nerozloží, ale ďalej koluje v našom prostredí.

Málokto bude skúmať, čo sa s týmito guľôčkami deje potom, ako si ich zmyjeme z tváre a z našej kúpeľne stečú do potrubia. Tak ja vám to poviem. Dúfam, že práve neobedujete. Cez potrubie sa dostanú do čističky odpadových vôd. Z nej putujú ďalej do rieky a následne do vášho žalúdka. Ak ste dnes mali na obed sushi, možno ste práve zjedli guľôčky z vášho pílingu spred týždňa.

plastic microbeads cycle

 

Ešte viac vám o tom povie toto video. Jednoducho vysvetlí v čom sa tieto guličky nachádzajú a aký je ich kolobeh po použití produktov, čo ich obsahujú.

A aké je teda riešenie?

Skúste si radšej zmiešať trochu olivového oleja s hnedým cukrom, alebo zvyškami kávy a touto domácou zmesou si urobiť píling na tele i tvári. Okrem toho, že vašej pleti dodá živiny, do nášho prostredia sa nedostanú látky, ktoré mikroorganizmy v našom okolí nedokážu rozložiť a navyše nevyprodukujete žiaden ďalší zbytočný plastový obal.

photo: pinterest
video: youtube

2 thoughts on “Kozmetika s plastovými mikroguľôčkami na obed alebo večeru?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s